Woonplein Limburg
Gebruikersfoto
  • Engels Nederlands
  • Menu
  • Gebruikersfoto
Filter
Zoekopdracht opslaan
  • 3 actieve filters

  • Land:
    Nederland
    • België
    • Curaçao
    • Duitsland
    • Nederland
    • Spanje
  • Gemeente: heerlen

    Plaats: Hoensbroek

    Straat: St josephstraat

Koop
Huur

Aantal kamers

Zoek in omschrijving

    Nederland
    • België België
    • Curaçao Curaçao
    • Duitsland Duitsland
    • Nederland Nederland
    • Spanje Spanje
    • 0 km
    • 1 km
    • 2 km
    • 5 km
    • 10 km
    • 15 km
    • 30 km
    • 50 km
      3

      Schrijf je in en ontvang het nieuwste woningaanbod

      We houden je op de hoogte zodra er nieuwe woningen zijn die aan je zoekopdracht voldoen.

      Zoekopdracht opslaan
      Wilt u graag in Hoensbroek wonen en bent u op zoek naar een huurwoning in Hoensbroek? Wij helpen u graag bij het zoeken naar een geschikte huurwoning in Hoensbroek. U kunt eenvoudig een zoekprofiel aanmaken en wij houden u op de hoogte van nieuwe aanbiedingen die aan uw wensen voldoen. Bij de diverse makelaars komen regelmatig huurwoningen in Hoensbroek beschikbaar die op Woonpleinlimburg.nl worden gepubliceerd.

      Hoensbroek was ooit een zelfstandige gemeente maar maakt sinds de jaren tachtig deel uit van de gemeente Heerlen. Door de mijnindustrie ontwikkelde Hoensbroek zich in de vorige eeuw voorspoedig, van een dorp tot een flinke plaats. De mijnindustrie, onder andere staatsmijn Emma, zorgde voor veel werkgelegenheid. Er moest toen ook flink worden gebouwd. Er verrezen verschillende zogenaamde mijnwerkers koloniën, waardoor Hoensbroek en Heerlen steeds verder naar elkaar toegroeiden. De Akerstraat was toen een moderne en drukke winkelstraat.

      Hier ligt het prachtige Kasteel Hoensbroek, een van de grootste kastelen van Nederland. Het oudste gedeelte van het kasteel dateert van rond 1360, het betreft de toren. Voorheen was dit moeras (of gebrook). In 1250 werd op de plaats van het huidige kasteel een versterkt huis gebouwd. Vanwege de voor Limburg strategische ligging aan de belangrijke handelsroutes naar Maastricht, Aken en Keulen werd het kasteel in opeenvolgende fasen uitgebouwd tot de grootste burcht tussen Maas en Rijn. Samen met het Thermenmuseum en streekarchief Rijckheyt maakt het kasteel deel uit van Historisch GOUD, het erfgoedbedrijf van de gemeente Heerlen. U kunt het kasteel niet bewonen maar wel bezichtigen!

      Een huurwoning in Hoensbroek vinden is via Woonpleinlimburg.nl gemakkelijk en bespaart u veel tijd en moeite. Of u nu op zoek bent naar een moderne woning of appartement in het centrum van Hoensbroek of in een van de vele wijken die rondom Hoensbroek gelegen zijn. Alle woningtypen komen in meerdere prijsklassen aan bod. De komende jaren worden regelmatig nieuwe woningen en appartementen in Hoensbroek gebouwd. De aangesloten makelaars zijn u graag van dienst! 

      Type woning in Hoensbroek

        Wijken in Hoensbroek

        • Marijenkampen
        MENU
        Home
        Koopwoningen
        Huurwoningen
        image/svg+xml
        Recreatie
        Nieuwbouw
        Bedrijf zoeken
        Blog
        Engels
        Nederlands
        Deze site maakt gebruik van cookies Lees meer
        Belangrijke info
        Er is een nieuwe versie beschikbaar, ververs de pagina.