Koopwoning Gronsveld
Hieronder vindt u alle koopwoningen in Gronsveld
0 koopwoningen in Van-caldenborgh Gronsveld

Schrijf je in en ontvang het nieuwste woningaanbod
We houden je op de hoogte zodra er nieuwe woningen zijn die aan je zoekopdracht voldoen.
Zoekopdracht opslaanKoopwoning Gronsveld
Wilt u graag in Gronsveld wonen en bent u op zoek naar een koopwoning in Gronsveld of in de gemeente Gulpen-Wittem? Wij helpen u graag bij het zoeken naar een geschikte koopwoning in Gronsveld. U kunt eenvoudig een zoekprofiel aanmaken en wij houden u op de hoogte van nieuwe aanbiedingen die aan uw wensen voldoen. Gronsveld heeft een gevarieerd woningaanbod, u kunt er koopwoningen vinden in elke prijsklasse. Bij de diverse makelaars komen regelmatig koopwoningen in Gronsveld in verkoop die op Woonpleinlimburg.nl worden gepubliceerd.
Gronsveld is een voormalige gemeente in Zuid-Limburg. De gemeente ging in 1982 op in de gemeente Eijsden, die vervolgens in 2011 weer opging in de gemeente Eijsden-Margraten. Het vriendelijke dorp Gronsveld ligt in het Maasdal, tegen de helling van het Plateau van Margraten. Op deze helling bevindt zich het natuurgebied Savelsbos, met een uitgebreid netwerk van wandelpaden, voor natuurliefhebbers een geliefde toeristische locatie. In het Maasdal is fruitteelt belangrijk, een aantal jaren geleden bevonden zich hier een tweetal fruitveilingen met regionale functie. Een deel van de boomgaarden kreeg omstreeks 1980 een andere bestemming, hier werd de Maastrichtse woonwijk De Heeg gebouwd, die ten noorden van Gronsveld dicht aan het dorp grenst.
Bezienswaardig in Gronsveld is onder andere het Kasteel van Gronsveld, de Sint-Martinuskerk uit 1700 met een Philippe le Picard orgel, en de Torenmolen. Het huidige kasteel Gronsveld, (een plaatje!) aan de rijksweg, stamt uit 1833 en is gebouwd op de resten van het oude kasteel uit de 13de en 15de eeuw. Het poortgebouw van het kasteel ligt schuin achter de kerk en is opgetrokken uit de typisch Limburgse speklagen: om en om baksteen en mergellagen.
Bij een wandeling vanuit het dorp, kun je genieten van het fraaie uitzicht op hoogstamboomgaarden, het Maasdal en de korenmolen in de Heeg. Deze molen, daterend uit 1623, lag oorspronkelijk in Gronsveld, ligt sinds de grenscorrectie in 1970 op Maastrichts grondgebied, maar wordt nog steeds aangeduid als de Torenmolen van Gronsveld. Dit type molen is tegenwoordig zeldzaam (in Nederland nog maar 3 andere torenmolens), de molen is geplaatst in de Monumenten Top 100.
Zoals bij meerdere Limburgse dorpen is er hier in Gronsveld ook tegenwoordig nog plaats voor folklore. Het jaarlijkse grote feest van Gronsveld, de Bronk, op de tweede zaterdag na Pinksteren, heeft als hoogtepunt de processie. Eenmaal in de 4 jaar, wordt de grote Bronk gevierd, een feest voor en door het hele dorp, georganiseerd door de Koninklijke Schutterij St. Sebastianus. De Bronkprocessie verwijst naar de tijd dat de schutters de (katholieke) Spanjaarden ondersteunden tegen de (protestantse) Willem van Oranje. Op muziekgebied kent Gronsveld o.a. de Koninklijke Harmonie van Gronsveld uit 1835.
Een koopwoning in Gronsveld of de gemeente Eijsden-Margraten vinden is via Woonpleinlimburg.nl gemakkelijk en bespaart u veel tijd en moeite. Gronsveld kent een gevarieerd woningaanbod in het dorp zelf of in de rest van de gemeente Eijsden-Margraten. De aangesloten makelaars zijn u graag van dienst!